Home

Kiedy nauczyć naszego malucha jazdy na nartach?

Super User

Dobrze by było, gdyby nasze dzieci od małego uprawiały jakiś sport. Wpłynie to pozytywnie na ich rozwój ruchowy, ale również na charakter. Dzieci, które regularnie trenują wiedzą, że są zasady, których należy przestrzegać oraz wiedzą też jak ważna jest mobilizacja i wytrwałość w ćwiczeniach.

Kiedy więc nauczyć dziecko jazdy na nartach? Można to zrobić już w wieku kilku lat, oczywiście dobrze mieć do tego dobrego instruktora, który będzie miał odpowiednie podejście do dzieci. Warto też na początku wypożyczać strój i narty, ze względu na to, że kupno tego sprzętu jest kosztowne, a po pierwsze dzieci szybko wyrastają z ubrań, a po drugie nie mamy pewności, czy akurat ta dyscyplina przypadnie naszemu maluchowi do gustu.

Dużą zaletą uczenia dzieci jazdy na nartach w jak najmłodszym wieku jest to, że dzieci się nie boją tego co dorośli. Nie myślą o tym, co może im się przydarzyć, albo że coś może pójść nie tak. Zazwyczaj są beztroskie i najważniejsza jest dla nich dobra zabawa. Dlatego warto od małego uczyć dzieci różnych rzeczy, dzięki temu wszystko przyjdzie im zdecydowanie łatwiej.