Home

Ślub biegaczy - co zrobić w przypadku kontuzji?

Super User

wesele biegaczySportowcom także zdarza się zawierać śluby. Niektórym ciężko odpuścić ćwiczenia nawet przed tak dużą imprezą, co w następnej kolejności może doprowadzić do urazu, a ten - do długotrwałego bólu. Na szczęście nie musisz przekładać ślubu. Obecnie leczenie bólu jest wykonalne.

Na początek natychmiast odwiedź swego lekarza sportowego, który przypuszczalnie zleci ci rehabilitację. Już sama pomoc fizjoterapeuty powinna poskutkować zmniejszeniem bólu, ale niewykluczone także, że trzeba będzie wprowadzić w życie leczenie bólu w inny sposób. Metodę leczenia wybiera się w zależności od miejsca kontuzji - niektóre urazy nie wymagają profesjonalnego działania, np. przy lekko skręconej kostce trzeba tylko odpoczywać. Jeżeli uraz jest poważniejszy i odczuwasz przykładowo ból barku albo ból biodra i nie możesz przez to zwyczajnie funkcjonować (a co dopiero mówić o tańcu na własnym weselu), to poszukaj w okolicy centrum leczenia bólu. Celem tych specjalistycznych przychodni jest ułatwienie życia osobom borykającym się z różnymi rodzajami bólu.

klinikaZależnie od twojego rodzaju dobiorą ci stosowne leczenie. Jednym z takich sposobów jest akupunktura (owszem, to faktycznie może pomóc!), ale to nie jedyna możliwość. Kriolezja opiera się na zamrożeniu nerwu, co przynosi ulgę. Termolezja za to to metoda wykorzystująca ciepło z fal radiowych. Każda z tych metod jest dobierana jednostkowo - by osiągnąć perfekcyjny efekt. Klinika leczenia bólu w pierwszej kolejności przeprowadzi dokładny wywiad i skieruje cię na badania, a dopiero potem zaoferuje odpowiedni sposób leczenia.

Nie panikuj zatem - nawet jeżeli wielki dzień na horyzoncie, a ty cierpisz przez ból kręgosłupa. Leczenie pozwoli ci przetrwać tę wielką imprezę bez żadnych dolegliwości. No, chyba że dasz się za mocno ponieść - ale wtenczas możesz mieć żal jedynie do siebie ;).