Home

Czy surwiwal podczas biwaku na łonie natury - to sport tylko dla wytrwałych?

Super User

camping 1289930 1920W dzisiejszym świecie przebywanie w lesie - dłużej niż na porannej przebieżce, to niecodzienne zajęcie. Wiąże się to z koniecznością zorganizowania konkretnego sprzętu umożliwiającego przeżycie udanych chwil w otoczeniu zieleni. Biwaki na łonie natury są najlepszym przepisem, aby spróbować własnych sił w tym zakresie. Czy zatem tylko najwytrwalsi mają możliwość nauczyć się jak wydzielać racje żywnościowe, jak obchodzić się finką, bądź latarką taktyczną? Opiszemy krótko co warto ze sobą zabrać, gdy chcemy przeżyć kilka dni w lesie.

 


Należy zacząć od postawienia namiotu najlepiej mając na dłoniach rękawice taktyczne, które zapobiegną zranieniu się, następnym epizodem jest nałożenie latarki led lenser, dlatego że pomaga ona znakomicie rozjaśnić przestrzeń płachty. Kolejną wciągającą przyjemnością jest przygotowanie ogólnego pożywienia. Każdy przygotowuje samemu swoje racje żywnościowe, najkorzystniejszym sposobem do ich otworzenia jest finka, powinno się poza tym wspomnieć o ochronie rąk. Szef kuchni przygotowuje menu dzień przed, wobec tego każdy jest w stanie zobaczyć co interesującego zostanie do sporządzenia kolejnego popołudnia. Przyrządzając jedzenie należy pomyśleć o wystarczającym źródle światła, dlatego konieczna będzie latarka taktyczna, w razie zapodziania sprzętu drużynowy z przyjemnością odda nam własną.


Po obiedzie pora na zebranie opału na wieczorne ognisko. Rękawice taktyczne idealnie sprawdzą się do podnoszenia ostrych pni, a jeżeli jakiś konar spowoduje problem, należy go obciąć przy użyciu finki. Ugotowane racje żywnościowe na samodzielnie zebranym chruście będą rozkoszą, przy melodii bębenków i płomieniach ognia.fireplace 1548786 1920 Po długiej biesiadzie pora na nocne podchody - to znaczy - sport dla wytrwałych. Nie obejdą się one, bez udziału latarki led lenser, która pomoże odkryć szczególnie ukryte wskazówki. Podczas podchodów istotna jest zgrana drużyna, również szybkie rozumowanie i sokoli zmysł widzenia. Jeśli ktoś wpadnie w krzaki konieczna będzie pomoc uczestnika z finką i latarką taktyczną, by pomóc się uwolnić. Po znalezieniu drugiej załogi zajęcia kończą się. Tak niezapomniany czas trzeba uczcić beztroskim snem i przyszykować się na następne warte zapamiętania chwile na obozie.