Home

Coraz więcej rowerów na ulicach – sport, który zyskuje na popularności

Super User

to go biking 5178398 1920Sport rowerowy zyskuje coraz większą liczbę miłośników. W miasteczkach z dnia na dzień przyrasta pojazdów na dwóch kółkach. Stąd nie zaskakuje, że włodarze budują coraz więcej dróg dla rowerzystów. Ma to umożliwić bezpieczeństwo, ale i wygodę przejazdu. Także na traktach turystycznych możemy zauważyć nasilony ruch w tym względzie. Możemy zaobserwować tak jak pasjonatów jak i amatorów tej dziedziny. Skutkiem tego w ofercie sklepów jesteśmy w stanie namierzyć pełen wachlarz rowerów dopasowanych do różnych wymagań, również takich wywołanych podłożem, po którym zamierzamy się przemieszczać.

Ponoć w najwyższym stopniu słynną opcją w tej dyscyplinie pozostaje wciąż rower miejski. Obfite w korki aglomeracje nakłaniają do wyboru alternatywnych technik przybycia do pracy, oraz inne miejsca. Do wybrania mamy autobusy, motor, lub właśnie rower. Jednym z najczęściej kupowanych modeli w tej kategorii jest model maxim 1.6.7. Jeśli chciałbyś z natomiast użyć pojazdu także poza miastem, np. na krótkie podróże – wskazane jest zakupić rower wszechstronny, który sprawdzi się dodatkowo poza zurbanizowanym terenem. W tej kwestii świetnym przykładem jest kands alfa city. Takiemu zadaniu podoła również rewelacyjny kands elite pro alivio.

Dla osób które, lubią wybrać się na rowerze trochę w dalsze trasy – rozpowszechnionym kierunkiem pozostają górskie ścieżki. Obojętnie, czy wybierasz się w Karpaty, Beskid Wysoki, czy Góry Stołowe – wskazane jest pogłówkować o stosownym i bezawaryjnym rowerze. Fachowcy faworyzują w tym przypadku cannondale habit 4 lub lekko różniący się wariant tego samego producenta cannondale scalpel si. Jeśli z natomiast lubisz podróżować wśród drzew – i to naturalnie jest zakres twoich niejednokrotnych wypadów – warto pomyśleć o rowerze romet mustang m3, który będzie idealny na leśnych traktach i drogach szutrowych.

mountain biking 95032 1920Innym typem rowerzystów są zapaleńcy. Zwykle nie rozdzielają się z rowerem nawet na dobę, chętnie wybywają także w długie kursy. Niektórzy z nich ćwiczą na rowerze dziedziny specjalne. Dla nich – przeznaczone są bicykle najwyższej klasy. Są one najwyżej wycenione, ale podąża za tym rzetelność wykonania i specjalizacja w treningowej dziedzinie. Patrząc na to, którego typu jest to pasja – możemy wybrać rower na szosy – na przykład cannondale supersix evo. Natomiast typowym mistrzowskim wyczynowym przykładem może być model gt avalanche.

Każdego z rowerzystów - małych i dużych, tych jacy jeżdżą na co dzień – i tych od święta – zbliża jedno: pasja do 2 kółek, zapędy do sportu na zewnątrz, ponadto troska o swoje zdrowie i formę. Taki rodzaj przemieszczania się na co dzień, ma dodatkowo ważny wydźwięk w przypadku zmiany klimatu. Oby w związku z tym rowerów było ile się da!