Home

Rowerem w góry? Czemu nie!

Super User

mountain biking g95bd51f95 640Wycieczki rowerowe po górach to po pierwsze trening bardzo trudny, a także niebezpieczny, zaś po drugie to duża radość móc obserwować z wysokości wszystko to, co na co dzień jest w naszym pobliżu. Opłaca się jednak mieć świadomość, co nam będzie potrzebne do takiej wyprawy dokonując takiego wyboru po raz pierwszy.

Przede wszystkim należy zdołać nie najgorzej jeździć na rowerze. Należy być gotowym na niezbyt prostą drogę, niejednokrotnie miękkie, czy też z niemałą liczbą górek. Do tego potrzeba nie najgorszej wydolności, siły nóg, reagowania na to, co za chwilę może się wydarzyć jak i konkretnych technik jazdy. Opłaca się pomyśleć nad pobytami w siłowni i polepszeniem wytrzymałości i ogólnej siły. Wtedy trasa nie powinna niepokoić, a dawać dużo frajdy podczas pedałowania.

Będąc początkującym, warto wyznaczyć sobie jakąś łatwą trasę, by wiedzieć, z czym mamy styczność. Najlepiej wyszukać taką trasę, która chętnie odwiedzana jest przez innych rowerzystów i nie posiada wielu trudnych punktów do omijania. Stąd też zanim zaczniemy pedałować, warto pomyśleć o sprawdzeniu drogi na piechotę.

Główny do takiej wyprawy będzie oczywiście rower. Jak sama nazwa wskazuje najlepszy będzie rower górski, który będzie mieć dobrą amortyzację, niezbyt wąskie koła czy też sprawne hamulce. Dodatkowo sprawdź ciekawe sposoby na zdrowy wypoczynek.

field g0c4a9e8b1 640Należy sprawdzić warunki atmosferyczne. Opłaca się założyć na siebie kilka warstw ubrań. Jeżeli będzie za gorąco, zawsze zewnętrzne warstwy ubrań można zdjąć lub też wyciągnąć z plecaka, jeśli będzie zbyt zimno. Należy pomyśleć o własnym bezpieczeństwie, a więc odpowiednich butach z formowaną podeszwą, kasku, który ochroni głowę w w przypadku urazu tej części ciała. Osłabnąć lub spocić mogą się ręce, a mocny uchwyt na sterownicy jest w tym przypadku bardzo istotny. Dlatego też lekkie rękawiczki, które zawierają przewiewny materiał będą bardzo dobre. Nie powinno się nie pamiętać o tym, aby wziąć ze sobą prowiant, jak i picie w bidonie, który można umocować w większości dwukołowych pojazdów. Na takie wyprawy plecak może być zbyt ciężki, dlatego dobrym wyborem powinny być tutaj sakwy. Wydaje się, że to wiele, ale takie szczegóły ochronią nas przed niepożądanym upadkiem, o który na tego typu drogach łatwo, przede wszystkim dopiero zaczynając.