Home

Gadżety dla narciarzy - co trzeba wiedzieć?

Super User

super zjazdCzy jest ktoś, kto nie kocha bajerów? Każdy człowiek ma jakiegoś fioła, nie wszyscy na temat gadżetów ma się rozumieć, no chyba że uprawia się taki sport, jak zjeżdżanie na desce po stokach albo jazda na nartach. Wtedy gadżety nie tylko cieszą, ale również uprzyjemniają samo uprawianie sportu. Nie mowa tutaj wyłącznie o bajerach, ale o użytecznych akcesoriach, jakie najzwyczajniej w świecie uważa się za bajery.

Bez nich także można przeżyć oraz cieszyć z danej aktywności fizycznej, jednak te elementy umilają, a najczęściej również po prostu usprawniają wykonywanie danej czynności.

 

Nie licząc oczywiście najważniejszego sprzętu narciarskiego, to znaczy deski, butów, szalika oraz rękawic (najlepiej takich, w jakich bez problemu korzystać można z telefonu), z elementów dodatkowych wyliczyć można na przykład gogle sportowe, bez których po stoku zjechać się nie da. Nie mowa tutaj o szkłach ochronnych oczywiście, lecz o goglach dla sportowców. Poza tym każdy sportowiec musi mieć ochraniacz głowy, natomiast im droższy, tym bardziej pewny.

 

dziecko na wakacjachPosiadając w komplecie fundamentalny sprzęt, przydałoby się to jakoś wozić. Warto zatem zastanowić się nad ciekawym, lekkim oraz wygodnym etui na transportowanie całego zestawu narciarza. Dobrze jest także kupić sobie specjalną suszarkę dla ubrań snowboardowych, które spocone oraz wybrudzone od śniegu, oraz prawdopodobnie mogą po prostu bez potraktowania ich suszarką nie wyschnąć przez parę godzin. Poza tym trzeba także właściwie dbać o zakupiony sprzęt, nie wolno zatem przeoczyć pamiętania o awaryjnych detalach, jak również o smarowidłach, ostrzałkach do krawędzi naszych nart. Powinno się także zastanowić się nad koniecznością kupienia ochraniaczy na kręgosłup i tak dalej.

 

Z nieobowiązkowych gadżetów zakupić można dobrze utrzymujący idealną temperaturę termos. Ciepła herbata po zjeździe ze stoku nie jest przenigdy złym pomysłem. Jeśli mowa o ociepleniu się, należy także mieć na uwadze, iż po powrocie ze stoku czasami przez długi okres czasu się nie dochodzi do siebie, jeżeli nie ma się ciepłego swetra, butów… oraz bielizny. Choć mogłoby się wydawać inaczej, cieplutka bielizna, a to także można uznać pewnego rodzaju gadżetem.