Home

Lubisz biegać na łonie natury?

Super User

achieve ga967d6fa9 640Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa zabawę w podchody. To wspaniały sposób na zabawę na świeżym powietrzu i wspólne spędzenie czasu z bliskimi. Co więcej, zabawa w podchody pobudza wyobraźnię, stanowiąc świetny trening kreatywnego myślenia.

Na czym polega gra w podchody?

Podchody to zabawa znana od pokoleń. Jej reguły są proste. Zawodnicy dzielą się na dwie grupy. Pierwsza ucieka, a celem drugiej złapanie przeciwnika. Drużyna uciekająca pozostawia ślady stanowiące wskazówkę dla rywali, jak również rozmaite wyzwania oraz zagadki. W tym miejscu zaczyna się najfajniejsza zabawa, wymagająca od graczy wykazania się sprytem i pomysłowością.

Zasady zabawy w podchody nie mają sztywnego charakteru. Można je dowolnie modyfikować, zależnie od wieku i predyspozycji graczy, jak również liczby osób należących do grup. Ważne jest również miejsce zabawy. W podchody możemy grać się niemal na każdym terenie, czy to na osiedlu, czy na szkolnym dziedzińcu. Nie da się ukryć, że najwięcej frajdy gra ta sprawia na łonie natury.

Ruch na łonie natury

Gra w podchody to doskonała alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem laptopa. Zwłaszcza że coraz większa ilość dzieci od zabawy na świeżym powietrzu, bardziej preferuje tablet lub smartfon. Tymczasem zabawy typu podchody pobudzają rozwój motoryki, poprawiając jednocześnie kondycję fizyczną. Ponadto, czas spędzany na łonie natury rozbudza dziecięcą ciekawość, równocześnie pomagając otworzyć się na piękno przyrody.

Trening dla umysłu

tree g96cb73acb 640Gra w podchody to świetna zabawa, która niesie ze sobą wiele korzyści dla graczy. Służy wyostrzeniu bystrości i pobudza kreatywność. Zarówno drużyna pierwsza, jak i druga, ma bowiem za zadanie wykazać się zaradnością. Gra uczy także analitycznego myślenia oraz zasad fair play.

Podchody nie wymagają specjalnych przygotowań. Użyć można wszystko to, co znajduje się akurat w zasięgu ręki. Może być to kawałek sznurka, pisaki, kartki, kreda, a nawet suche kijki, które można wykorzystać do stworzenia znaków dla drużyny przeciwnej. Gra jest okazją do wyzwolenia pokładów kreatywności, a przy tym spędzenia razem czasu. Nie zapominajmy też o świetnej zabawie!