Home

Kolarskie wyprawy koleją to kapitalny sposób na spędzenie weekendu aktywnie!

Super User

cycling g4f7800f0b 640Lato to idealna pora na kolarskie wyprawy. Ci, którzy uwielbiają długie wyprawy, mogą wybrać się w rozmaite interesujące punkty, przemierzając trasy pociągiem. Tego typu kolarskie wypady cieszą się rosnącą powszechnością.

Znajdź ciekawe miejsce i ruszaj w drogę!

Wycieczka rowerowa to świetny pomysł na krótki wypad. Dzięki temu, że dopuszcza się przewóz roweru w pociągu, można zaplanować bardzo interesującą podróż. To idealna opcja dla tych, którzy lubią czynny wypoczynek. Taką wycieczkę można dostosować do swoich umiejętności, samemu wybierając, jaka część drogi będzie przebyta pociągiem, a jaka na rowerze.

Poznaj atrakcje w swoim regionie

Kolarska podróż transportem kolejowym, to wspaniała sposobność, by poznać okoliczne atrakcje. Szeroka grupa osób nie ma świadomości, jak wiele interesujących miejsc można odwiedzić niedaleko domu. Wystarczy kupić bilety regionalne na pociąg i udać się w podróż. Zależnie od indywidualnych posiadanych nakładów czasowych można też spakować w plecak najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć na wyprawę z noclegiem.

Ci, którzy chcą mieć obmyślony najmniejszy nawet szczegół, mogą przeanalizować przyjazdy pociągów w tym miejscu z interesujących ich miejscowości i skrupulatnie obmyślać całą podróż. Rowerem można pokonywać te fragmenty drogi, do których nie da się dojechać pociągiem. Jeżeli planujemy dość długą wyprawę, warto zabrać ze sobą zaktualizowaną nawigację. Niezapomnianą wycieczką może być też spontaniczny wypad.

Spontaniczne wycieczki są najlepsze!

loc g3b7ca8a57 640Dobrym pomysłem może być powrót pociągiem z rowerowej eskapady. Zwłaszcza podczas nieplanowanych wypraw, podczas których zaskoczy nas schyłek dnia. Bilety za przejazd można nabyć u konduktora, jednak konieczna jest wówczas specjalna opłata za wydanie biletu w pociągu.

Nie musisz tworzyć dokładnie obmyślonej drogi wyprawy, ponieważ wyszukiwanie połączeń kolejowych dostępne jest o dowolnej godzinie, z dowolnego miejsca. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do sieci.

Jeżeli nie masz pomysłu jak spędzić resztę ciepłych dni, a preferujesz sportowy sposób wypoczywania, tego typu rowerowa podróż koleją okaże się dla Ciebie idealnym pomysłem!