Home

Remontowanie placówek medycznych, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo pacjentów?

Super User

marathon ga3c651397 640Nie da się ukryć, że w trakcie życia każdego człowieka bardzo często potrzebne okazuje się umówienie konsultacji w poszczególnych placówkach medycznych takich jak szpital, bądź też przychodnia rodzinna. W tych miejscach możemy umówić się do specjalistów a kolejno dostać wyspecjalizowaną pomoc na temat swojego zdrowia. Niestety z upływem czau owe wizyty w placówkach medycznych mogą stawać się coraz to częstszą koniecznością, z tego też powodu ważne jest, aby wspomniane zakłady zdrowotne były cyklicznie remontowane, przez co bezpieczeństwo osób leczonych, jak również służby zdrowia nie będzie naruszone.

Warto mieć na uwadze, że odnawianie każdej placówki lekarskiej musi zakładać tak jej wnętrze, jak i elewację. Nie da się jednak nie zgodzić się, że zdecydowanie bardziej czasochłonna a przy tym bardzo wymagająca jest odnowa zakładu z zewnątrz. Niezwykle często w trakcie remontów budynków medycznych stosowana jest farba biała zewnętrzna, która pozwala na odnowienie ścian placówki oraz zamaskowanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń czy też przebarwień. Należy również zauważyć, że z czasem stan elewacji ulega znacznemu zniszczeniu - w owej sytuacji musem może okazać się zastosowanie gładzi maszynowej a także wygładzenie elewacji.

residence gc2bcd5cd9 640Po wcześniejszym wygładzeniu a także wyrównaniu powierzchni elewacyjnej placówki, warto przejść do nałożenia farby fasadowej silikonowej (na przykład takiej), dającej możliwość utworzenia na remontowanej ścianie tak warstwy dekoracyjnej, jak również ochronnej. Dzięki jej zastosowaniu powierzchnie ścian placówek medycznych stają się uodpornione na oddziaływanie wszelkiego rodzaju czynników atmosferycznych, jak chociażby deszcz, śnieg, jak również silne promieniowanie UV. Owy produkt inaczej nazywany jest ponadto farbą silikonową zewnętrzną. Przez jej silne właściwości przebarwienia osiadające na elewacjach placówki nie wnikają w ich włókna, mają tylko styczność z warstwą silikonu, zostawianą przez ową farbę. Przeważającym atutem używania farb silikonowych zewnętrznych jest fakt, że do wymycia elewacji z zanieczyszczeń wystarczą tylko opady atmosferyczne!

Zobacz farby Caparol w tym sklepie!