Home

Ile potrzeba pieniędzy, aby sprawić sobie sprzęt narciarski?

Super User

znJazda na nartach to nie jest w zasadzie tani sposób rekreacji. Wysokiej jakości narty, buty i strój narciarski mogą pochłonąć całkiem sporą gotówkę. Żeby zebrać kompletny sprzęt nierzadko trzeba wyłożyć od kilku do 12 tysięcy złotych. Istnieją sposoby, żeby znacznie oszczędzić przy zakupie niezbędnych atrybutów podczas przygód na stoku.

 

 

Nadążyć za trendami

 

 

 

fashionWybierając narty, nie zapominajmy - najwięcej kosztują typy nart , które korzystają z najnowszych technik produkcji dostępnych na rynku oraz zbudowane z najbardziej modnych materiałów. Pamiętajmy jednak, że większość nowych trendów to wyłącznie marketingowy zabieg. W przeszłości było kilka istotnych rewolucji. Żadna z nich nie odbyła się w ostatnich latach. Zamiast nowego a także reklamowanego typu nart w markowych sklepach, możemy wziąć pod uwagę typy nart z zeszłego sezonu. Zamiast w punkcie sprzedaży zakupu można dokonać na serwisach aukcyjnych. W dodatku, używane narty potrafią być dwa razy tańsze od ich nowych odpowiedników.

Tańsze nie oznacza, że lepsze

sklepBiednych ludzi na tanie rzeczy nie stać – to powiedzenie jest całkowicie uzasadnione. Szczerze, nie kalkuluje się kupować najtańszych produktów, które posłużą nam maksymalnie przez jeden rok. Produkty droższe będą służyć niezawodnie przez lata. Są najczęściej wytrzymalsze oraz zapewniają wyższy poziom wygody podczas jazdy. W dodatku jakościowy sprzęt szybko się nie starzeje a także oferuje możliwość późniejszej odsprzedaży.

Czym się kierować podczas kupna?

Istotnym zagadnieniem w trakcie zakupu jest okres w jakim się na niego zdecydujemy. Poza sezonem ceny sprzedawanych nart są znacznie tańsze. Co więcej, możemy się natknąć na liczne promocje i wyprzedaże na witrynach przeprowadzających aukcje. Wyprzedaże trwają zazwyczaj między końcówką lutego, a pierwszymi dniami kwietnia. Kupmy więc narty po sezonie i bądźmy gotowi zawczasu na następny sezon spędzony na stoku.

Ile kosztuje strój narciarza?

Co ciekawe, także ubranie narciarskie nie należy do najtańszych. Jednak przymierzając się do tematu ostrożnie, może uda nam się zaoszczędzić znaczną sumę. Najważniejsze - nie wybierajmy najdroższych i topowych marek. W zamian pomyślmy nad tymi mniej znanymi, ale zdolnymi zaoferować wysoką jakość produktu.