Home

Różne rodzaje nart – które wybrać i co zrobić, żeby nadążyć za zmieniającymi się trendami?

Super User

rodaje nartNarty różnią się konstrukcją, przeważnie za sprawą odmiennego zastosowania. Jednak nie wyłącznie kształt nart jest ważny. Trzeba skupić uwagę na materiały wykorzystane podczas budowy, które zagwarantują odpowiednią wagę sprzętu, a także elastyczność.

 

Wielbiciele jazdy na nartach posiadają możliwość wyboru. Mogą albo zmieniać narty co sezon. Wciąż wymieniać narty na nowe i być wciąż na bieżąco. Jest to właściwie dość wymagające zachowanie. Kolejna opcja to najzwyczajniej wypożyczanie nart. Sposób ten sprawdza się głównie w chwili, gdy nie jeździmy zbyt skrupulatnie oraz w miarę często. Polecam wypożyczanie nart zwłaszcza osobom stawiającym swoje pierwsze kroki z tym sportem.

W momencie kiedy postawimy na pożyczenie nart, warto zabukować je wcześniej niż przed przyjazdem. Czynność ta zachowa nam masę gotówki. Co więcej, będziemy mieli więcej czasu 1-go dnia naszego pobytu, kiedy to zwykle spędzilibyśmy kilka godzin w serwisie. Jeśli poinformujemy pracownika wypożyczalni odpowiednio wcześniej, będziemy pewni, że są już po wymaganym serwisie. Większość wypożyczalni zastępuje typy nart co roku. Gwarantuje nam to więc radość z najnowszych technologii , a także materiałów, jakie górowały w poprzedzającym sezonie.

butyNiezmiennie od jakości nart jakie będą naszym wyborem niezwykle decydujące jest należycie sparowane obuwie narciarskie. Muszą być ogólnie wygodne, nie powinny nas gryźć czy gnieść. Nie mogą także być zbyt miękkie lub zbyt twarde. W butach narciarskich nurty mody są spokojniejsze. Odpowiednio dobrane i kupione buty do nart mogą służyć nawet kilka dobrych sezonów. Buty trzeba więc kupić i to nie wyłącznie z powodów higienicznych, ale najprościej dla własnego komfortu. Nie ma nic straszniejszego niż niewłaściwe buty kupione w pospiechu w wypożyczalni.