Home

Bieganie w parze

Super User

To, że bieganie jest jednym z bardziej popularnych sportów wiadomo nie od dziś. Co więcej jest to też sport, który możemy wykonywać bez zbędnych nakładów finansowych – nie potrzebujemy tu specjalnych karnetów – wystarczy odrobina zieleni i możemy biegać do woli.

 

Natomiast bardzo często ciężko jest nam rozpocząć przygodę z bieganiem, dlatego też najlepiej jest znaleźć sobie towarzysza, który zacznie uprawiać sport z nami. Dzięki temu łatwiej będzie nam się zmotywować do wyjścia z domu, a dodatkowo będziemy mogli się wzajemnie motywować w tempie. Wiadomo, że każdy biega z inną prędkością więc dobrze mieć towarzysza, który będzie nam wyznaczał tempo, do którego powinniśmy dążyć.

Dzięki temu też będziemy trenować regularnie, ponieważ samemu dużo łatwiej zrezygnować z biegania, kiedy na przykład mamy gorszy dzień albo jesteśmy bardziej zmęczeni. Natomiast gdy będziemy wiedzieli, że ktoś na nas czeka, to się zmotywujemy do tego, żeby jednak pobiegać. W parze jest też zdecydowanie przyjemniej uprawiać jakiś sport.